EDUPlanet.com.pl

Three Little Pigs

Three Little Pigs

Wszystkie zdjęcia

BYŁY SOBIE ŚWINKI TRZY…  

 

 

Więcej szczegółów


62,99zł brutto

Dodaj do Listy Życzeń


Dołącz do świnek i pomóż im wybudować domki z cegieł, gałęzi i słomy. Uważajcie na złego wilka, który czai się za drzewami i będzie chciał je zniszczyć.  Świetna gra matematyczno-taktyczna oparta na znanej bajce Braci Grimm.

 

Wiek: 3-6 lat

Liczba graczy: 2-4

From Comment
2011-03-21 Adela .... Z przyjemnością siegnęłam po nowość w katalogu Orchard Toys w roku 2011 grę planszową „Three Little Pigs”, aby zagrać w nią z grupą 3-4latków (czyli najmłodszych potencjalnych odbiorców tej gry). Gra, jak zwykle produkt tej firmy, jest bardzo dokładnie wykonana i trwała. Dzieci były z miejsca zachwycone kolorami i postaciami. Bardzo przyjemnym pomysłem jest plansza, która jest puzzlem. Doskonałym wstępem do gry jest wspólne przypomnienie sobie bajki o trzech świnkach. Gra pozwala ćwiczyć takie ważne umiejętności u małych dzieci jak czekanie na swoją kolej, postępowanie według zasad czy radzenie sobie ze stratą (utrata elementów domu) czy przegraną. Jest przy tym sposobem na wspólne, wartościowe spędzanie czasu w gronie rodzinnym (które Anglicy nazywają „quality time”)

Ze względu na wiek uczestników dokonaliśmy wspólnie pewnych ułatwień w zasadach.

1. Gdy gracz wejdzie na pole z wilkiem nie zabieramy mu kawałka domku tylko wspólnie dmuchamy i powtarzamy tekst wilka. To powoduje, że dzieci szybciej kończą grę oraz zmniejsza stres wynikający z tracenia zdobytych wcześniej kawałków.
2. Gdy gracz wejdzie na pole wilka kręci strzałką i jeżeli strzałka wskaże dom słomiany lub drewniany gracz traci fragment swojego domku.
Nie wypróbowaliśmy zasady z zabieraniem elementów cudzego domku, gdyż budziłoby to w grupie animozje i mogłoby być źle przez dzieci zrozumiane.

Adela Jakielaszek psycholog, edukator specjalizujący się w stymulacji rozwoju małych dzieci.

Only registered user can post a new comment.

Koszyk  

(pusty)
Reklama
2010 © Edu Planet | Prospectus Projekt